VIDEO | Cum l-a făcut Dennis Man pe patronul Parmei să-l aplaude în picioare. Faza superbă creată de fostul atacant de la FCSB

Serie A

Parma a început perfect meciul cu Genoa şi a deschis scorul încă din minutul 16, prin veteranul Pelle, care a marcat un gol superb. Până la urmă, echipa românilor Dennis Man şi Valentin Mihăilă a fost învinsă de Genoa cu 2-1 şi a rămas penultima în clasament.

Dennis Man a fost integralist în meciul cu Genoa şi a fost aproape chiar de a deschide scorul.

În minutul 10, găsit perfect de o pasă a lui Pelle, fostul jucător de la FCSB a reuşit să dribleze un adversar, însă şutul n-a trecut de portarul Perin. În ciuda faptului că n-a reuşit să marcheze, Dennis Man l-a ridicat în picioare pe Tanner Krause.

Patronul Parmei a apreciat driblingul fostului jucător de la FCSB şi a fost surprins de camerele TV aplaudându-l pe atacantul român.

Afla mai multe despre: parmadennis manpatron parma