VIDEO Cupa Franţei la Telekom Sport. Bordeaux s-a calificat în 16-imile de finală ale competiţiei

În direct la Telekom Sport, Girondins Bordeaux a trecut cu scorul de 2-0 de Le Mans şi s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei Franţei

Bordeaux s-a calificat în 16-imile Cupei Franţei după ce a învins pe ocupanta locului 15 din Ligue 2, Le Mans. Echipa care l-a propulsat pe Zinedine Zidane în fotbalul mare a dominat prima parte, în timp ce Le Mans a avut o singură ocazie importantă.

Golul a venit în debutul reprizei secunde, după ce Girondins a scăpat pe contraatac. Unul dintre fundaşii centrali ai oaspeţilor a faultat în careu, iar Briand a marcat din penalty.

Nu a mai fost nicio emoţie pe final. Basic a marcat în prelungiri, iar Bordeaux - Le Mans s-a încheiat 2-0.

Afla mai multe despre: fotbal franţacupa franţei