VIDEO | Dacia Unirea Brăila - Oţelul Galaţi 1-0. Trupa lui Florentin Petre promovează în Liga 2

Fotbal intern

Meciul dintre Dacia Unirea Brăila - Oţelul Galaţi s-a terminat 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Narcis Ioniţă în minutul 86 al partidei.

Oţelul Galaţi şi Dacia Unirea Brăila au remizat în meciul tur, scor 1-1.

Unirea Brăilă promovează în Liga 2 după victoria avută azi pe teren propriu.

VIDEO | Dacia Unirea Brăila - Oţelul Galaţi 1-0

• Dacia Unirea Brăila: A. Cristian - Cocîrlă, Moroianu, Stanciulescu, Pavalache - Robu, Lungu, Apotol, Vîlceanu - P. Petre, Stănescu
  • Oţelul: Dinu - Farcaş, Cucu, Ghiocel, M. Sevastian - Stoian, Neagu, Dobre, Nica - Cîrjan, Răducan

Min. 1 - A început meciul!

Oţelul şi Dacia Unirea Brăila dau lupta finală pentru promovarea în Liga 2, după ce în tur meciul s-a terminat 1-1, pe stadionul Oţelului. De această dată, confruntarea dintre echipele lui Petre Grigoraş şi Florentin Petre se vor întâlni pe stadionul din Însurăţei.

Gabriel Răducan a deschis scorul pentru gălăţeni, în minutul 37, iar golul egalizator a fost, de fapt, un autogol, al lui Ionuţ Neagu, în minutul 49, în meciul tur.

În sezonul regular, chiar dacă SC Oţelul a terminat pe primul loc, în faţa Brăilei, rezultatele directe dintre aceste echipe au fost în favoarea Daciei Unirea.

În tur, în etapa a 7-a a Seriei a 2-a, Dacia Unirea a câştigat cu 3-2 de SC Oţelul (Cosmin Zamfir 70′, Patrick Petre 82′, 90′ / Cosmin Stoian 2′ – penalty, Marius Matei 90+3′ – penalty). În retur, în etapa a 16-a, tot Brăila a câştigat şi la Galaţi, cu 2-1 (Gabriel Răducanu 14′ / Raphael Stănescu 30′, 73′).

Afla mai multe despre: dacia unirea brailaotelul galatilive videopromovareliga 2