VIDEO | Damien Dussaut a luat două cartonaşe galbene la aceeaşi fază! Faulturile comise de jucătorul lui Gică Hagi! Penalty refuzat pentru Farul

FCSB a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei I a play-off-ului Ligii.

La oaspeţi, Dussaut a primit două galbene în acelaşi timp. El a comis un prim fault asupa lui Tănase, arbitrul a lăsat avantaj şi francezul l-a faultat şi pe Octavian Popescu.

Centralul Rusandu a oprit jocul, i-a artătat de două ori cartonaşul galben fotbalistului echipei Farul şi l-a eliminat, în minutul 78, la scorul de 1-0.

În minutul 51, Moldoveanu a încercat să preia balonul în careu, dar a fost contrat dur de Târnovanu, totuşi, arbitrul Lucian Rusandu nu a oferit nimic. Gică Hagi şi-a pus mâinile în cap.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 41 de puncte, 2. FCSB – 34, 3. Universitatea Craiova – 30, 4. Farul Constanţa – 24, 5. FC Voluntari – 24, 6. FC Argeş – 24.

Afla mai multe despre: fcsb-farul-damien dussaut