VIDEO | Dan Petrescu şi-a speriat fotbaliştii la pauză: "Plecam învinşi sută la sută"

CFR Cluj

Conduşi cu scorul de 1-0 la pauza meciului disputat pe terenul Chindiei Târgovişte, fotbaliştii lui CFR Cluj l-au scos din sărite pe Dan Petrescu. Antrenorul campioanei şi-a certat elevii, suficient cât să întoarcă meciul în repriza a doua.

La pauza meciului dintre Chindia Târgovişte şi CFR Cluj, nou-promovata conducea cu scorul de 1-0, graţie golului marcat de Neicuţescu în minutul 27. Dan Petrescu şi-a ieşit din fire la vestiare şi a reuşit să îşi redreseze echipa. CFR Cluj s-a impus cu scorul de 4-1 şi a rămas neînvinsă în acest sezon, cu excepţia meciului pierdut în faţa Viitorului, în Supercupa României.

"Ne-a certat şi ne-a zis că dacă o să ieşim la fel pe teren, cu aceeaşi atitudine, o să plecăm sută la sută învinşi. Şi mă bucur că am ieşit pe teren montaţi şi am reuşit să întoarcem scorul, pentru că avem nevoie de moral pentru meciul cu Celtic", a declarat Constantin Păun la finalul meciului dintre Chindia şi CFR Cluj.

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescupăun