VIDEO | Daniel Pancu, în pragul unei crize de nervi din cauza arbitrajului, la meciul Rapid - Pandurii. A gesticulat nervos, a urlat din toţi rărunchii şi a lovit banca de rezerve

Rapid

Antrenorul celor de la Rapid Bucureşti, Daniel Pancu, a fost în pragul unei crize de nervi, pe finalul primei reprize a partidei pe care echipa sa o susţine la această oră, în compania celor de la Pandurii Târgu Jiu, când a solicitat o lovitură de la 11 metri, la scorul de 1-0 pentru giuleşteni.

În minutul 44 al partidei ce se joacă în Regie, jucătorii Rapidului au cerut lovitură de la 11 metri după un duel în preajma punctului cu var. Centralul partidei, Andrei Baciu din Botoşani, nu a fost de acord şi a lăsat jocul să continue.

Daniel Pancu s-a enervat cumplit, a alergat pe marginea terenului ca un leu în cuşcă, a urlat ca din gaură de şarpe, a gesticulat nervos. Pentru a-l linişti, centralul a trebuit să-i acorde cartonaş galben. Pentru a nu risca eliminatea, Pancu şi-a "înghiţit" furia şi a trecut peste moment, nu înainte de a-i transmite arbitrului că este "a 10 fază de acest gen, în acest sezon", cu referire la faptul că nu primeşte penalty.

De asemenea, "Pancone" s-a aşezat pe banca de rezerve, dar nu înainte de a lovi cu pumnul acoperişul de plexiglas al băncii de rezerve.

Afla mai multe despre: fotbal