VIDEO | De asta l-a transferat Real Madrid cu 50 de milioane de euro. Eder Militao, gol contra lui Liverpool în sferturile Ligii Campionilor

Fundaşul echipei FC Porto, Eder Militao (21 de ani), fotbalist care va ajunge la Real Madrid la finalul sezonului, a marcat un gol contra lui Liverpool, în cea de-a doua manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

În minutul 69, la scorul de 2-0 pentru "cormorani", fundaşul brazilian s-a înalţat şi a reluat imparabil cu o lovitură de cap, după un corner executat de Telles, reducând astfel din diferenţă. În tur, Liverpool s-a impus pe teren propriu, scor 2-0.

50 de milioane de euro a plătit Real Madrid pentru transferul lui Eder Militao, care se află la primul sezon în Europa. El a fost transferat vara trecută de la Sao Paulo, cu şapte milioane de euro.

Afla mai multe despre: militao