Danemarca a pierdut în faţa Belgiei, scor 1-2, în partida de la EURO care s-a jucat la Copenhaga.

De Bruyne a intrat în repriza secundă, la scorul de 1-0 pentru Danemarca şi a schimbat soarta meciului. Mijlocaşul lui Manchester City a pasat în minutul 55 pentru golul reuşit de Thorgan Hazard.

Starul belgian nu s-a oprit aici, iar în minutul 70, Eden Hazard i-a pasat la 17 metri de poartă. De Bruyne a preluat frumos şi a şutat cu stângul, fără nicio speranţă pentru portarul danez.

Belgia se află pe primul loc în grupa B de la EURO cu 6 puncte. Rusia este pe locul 2, cu 3 puncte, iar Finlanda pe 3, cu acelaşi număr de puncte ca ruşii, dar cu un golaveraj mai slab. Ultima clasată este Danemarca, echipă care nu a acumulat niciun punct.

Afla mai multe despre: de bruyne