VIDEO | De necrezut! Paul Pîrvulescu a încasat un cartonaş roşu după o simulare incredibilă a unui adversar

În meciul dintre Craiova şi Clinceni, încheiat 0-0, Paul Pîrvulescu a fost eliminat în minutul 90, după ce a încasat un cartonaş roşu direct.

Craiova a încheiat campionatul cu o partidă lipsită de spectacol în faţa Clinceniului, încheiată 0-0. O fază incrdibilă a avut loc pe final de partidă, în minutul 90, în urma căreia Paul Pîrvulescu a fost trimis la vestiare.

Catonaş roşu incredibil încasat de Pîrvulescu

Fundaşul stânga a văzut un cartonaş roşu direct pentru o lovitură aplicată în figură lui Vasile Constantin. Însă, jucătorul Clinceniului de abia l-a atins pe fotbalistul oltean, iar căderea întâziată a acestuia este de tot râsul.

Totuşi, arbitrul Andrei Chivulete a ales să îl trimită pe Pîrvulescu la vestiare. În final, cartonaşul roşu nici nu a contat, întrucât partida s-a încheiat la egalitate, 0-0.

VIDEO cu faza

Afla mai multe despre: play-off liga 1academica clinceniuniversitatea craiovacraiova clincenipaul pîrvulescuroşu pîrvulescusimulare constantin