VIDEO | Debut cu gol pentru Mitriţă! Comentatorul a înnebunit la execuţia românului. Mitriţă i-a adus victoria lui Al Ahli

Alexandru Mitriţă a debutat perfect la Al Ahli. Internaţionalul român a marcat la primul meci pentru echipa din Arabia Saudită.

Mitriţă a fost rezervă, dar a intrat în minutul 62. Peste doar 11 minute, românul a marcat singurul gol al partidei. Voleu din interiorul careului l-a înnebunit pe comentatorul partidei, care a reacţionat într-un mod exuberant.

Al Ahli - Al Wehda s-a terminat 1-0. A fost primul meci al lui Mitriţă după transferul de la New York City FC. El a fost împrumutat pentru doi ani de zile.

Afla mai multe despre: mitritaal ahli