VIDEO | Debut de coşmar pentru un puşti de 17 ani. Şi-a rupt piciorul într-un mod HORROR după doar nouă minute în fotbalul profesionist

Eugenio Pizzuto a debutat cum nu se poate mai urât la profesionişti. Fotbalistul lui Pachuca şi-a rupt piciorul după ce a jucat doar nouă minute în meciul pierdut cu Leon, scor 0-3.

Pizzuto este un mijlocaş de 17 ani, considerat un fotbalist cu mare potenţial în Mexic. El a făcut parte din echipa naţională a ţării sale, care a terminat pe locul 2 la Campionatul Mondial U17 de anul trecut.

După ce a impresionat la grupele de juniori ale clubului, Pizzuto a fost adus la echipa mare, dar totul a mers prost în momentul în care i s-a dat şansa să joace. Intrat pe teren în minutul 59 al partidei cu Leon, mijlocaşul s-a auto-accidentat nouă minute mai târziu, fără să aibă vreun adversar prin preajmă.

Pizzuto a suferit deja o intervenţie chirurgicală, după ce a fost diagnosticat cu fractură de peroneu şi dislocare a genunchiului.

Afla mai multe despre: accidentare horrormexicpizzuto