VIDEO | Debut de vis în Liga 1 pentru un puşti al Craiovei! Vasile Constantin a prins un şut fabulos la ultima fază şi a adus victoria oltenilor

Mijlocaşul Vasile Constantin a adus victoria Universităţii Craiova în faţa echipei Academica Clinceni, scor 3-2, la debutul său în Liga 1.

Mijlocaşul, în vârstă de 21 de ani, a prins un şut fantastic în minutul 90+5, la ultima fază de joc, lăsându-l pe Calancea fără replica. Golul lui Constantin a venit la doar două minute după ce Clinceniul restabilise egalitatea la doi, prin Nsiah.

”Mă bucur foarte mult că am înscris şi că am câştigat acest meci. Pentru asta mă antrenez zi de zi, să joc şi să marchez. Era ruşinos să facem egal acasă cu Clinceni”, a spus Vasile Constantin, la Telekom Sport, imediat după finalul meciului dintre Craiova şi Clinceni, scor 3-2.

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa nou-promovată Academica Clinceni, în prima etapă a Ligii I, meci la care cele două grupări au înscris ultimele goluri în minutele 90+3 şi 90+5.

Au marcat: Răuţă ’13 (autogol), Martic ’41, Constantin ‘90+5 / Şut ’29, Nsiah ‘90+3.

Afla mai multe despre: craiova