VIDEO | Debut perfect pentru Costel Enache în meciurile oficiale la Petrolul. Ploieştenii au câştigat cu 2-0 partida cu Dunărea Călăraşigalerie foto

Petrolul

Petrolul Ploieşti a început perfect anul 2020. În prima partidă oficială jucată după pauza de iarnă, echipa pregătită de Costel Enache s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la Dunărea Călăraşi.

Deac a deschis scorul pentru Petrolul în minutul 16, apoi, în repriza secundă, Blănaru a dublat avantajul ploieştenilor şi, totodată, a stabilit scorul final.

La primul meci oficial cu Enache pe banca tehnică, Petrolul s-a impus cu 2-0 şi a urcat pe locul 5 în clasamentul Ligii a II-a. De partea cealaltă, Dunărea Călăraşi cu 27 de puncte şi ocupă poziţia a 12-a.

Afla mai multe despre: petrolul