VIDEO | Debut perfect pentru Hanca în Polonia! A adus victoria echipei sale cu un super gol

Sergiu Hanca a înscris chiar la debutul pentru noua sa echipă. MKS Cracovia a câştigat prima partidă oficială din acest an şi graţie fostului fotbalist al lui Dinamo.

Hanca a înscris în minutul 50 când scorul era 1-1 în partida contra celor de la Piast Gliwice. Mijlocaşul a marcat cu un şut din interiorul careului, iar golul s-a dovedit a fi cel de trei puncte pentru MKS Cracovia. Fotbalistul de 26 de ani a fost titular la fel ca şi fostul stelist, Cornel Răpă. Dacă fundaşul a terminat meciul în teren, Hanca a fost schimbat în minutul 74. A fost chiar primul meci oficial pentru Sergiu la echipa la care a ajuns luna trecută, după ce s-a despărţit de clubul din Ştefan cel Mare.

Afla mai multe despre: hancamks cracoviapolonia