VIDEO | Debut trist pentru Romario Benzar în Serie A. Inter a umilit-o pe Lecce, Lukaku a început perfect

Serie A

Romario Benzar a debutat în Serie, dar primul său meci pentru Lecce a fost de coşmar. Inter a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 nou-promovata Lecce.

Fundaşul a fost aruncat în luptă cu 20 de minute înainte de final, când nimic nu se mai putea întâmpla. Brozovic a deschis scorul cu o execuţie senzaţională. După trei minute, Sensi a dublat avantajul nerrazzurilor şi a stabilit scorul pauzei. Incert înaintea partidei, Lukaku a fost titularizat de Conte şi răsplata a fost pe măsură. Belgianul a marcat la primul său meci în tricoul lui Inter.

Ca dezastrul să fie complet pentru nou-promovată, Farias a fost eliminat direct, pentru un fault violent. Golul cel mai frumos a fost păstrat pentru final. Candreva a prins un şut fabulos, iar Inter - Lecce s-a încheiat 4-0.

Afla mai multe despre: romario benzarlecceinter