VIDEO | Debut trist pentru Tudor Băluţă în Liga Campionilor. Românul a greşit la golul egalizator marcat de Ferencvaros. Laidouni a pasat decisiv

Dinamo Kiev a făcut o primă repriză perfectă în deplasarea din Ungaria. Jucătorii lui Mircea Lucescu au marcat prin Tsygankov, din penalty, şi prin De Pena şi au condus-o la pauză cu 2-0 pe Ferencvaros.

Gazdele au revenit în joc în minutul 59, când Nguen a redus din diferenţă. Apoi, Sydorchuk a fost eliminat, după ce a primit cel de-al doilea cartonaş galben în minutul 86, iar Mircea Lucescu a făcut două mutări în minutul 89. Tudor Băluţă şi Verbic i-au înlocuit pe Shaparenko şi pe Supriaga.

Aflat la debutul în Liga Campionilor, mijlocaşul român a greşit la doar un minut de la intrarea în teren. La o fază fixă, Tudor Băluţă n-a făcut pasul în faţă alături de toţi ceilalţi colegi ai săi şi i-a ţinut în joc pe patru jucători ai lui Ferencvaros.

Mingea a ajuns în careul de 16 metri la Laidouni, fostul fotbalist de la FC Voluntari, care a pasat decisiv pentru golul marcat de Boli, în minutul 90, iar Ferencvaros – Dinamo Kiev s-a încheiat 2-2.

Afla mai multe despre: dinamo kiev