VIDEO | Decisiv pentru victorie! Vali Lazăr a uimit Turcia cu execuţiile sale. Ce a reuşit fostul dinamovist în ultima etapă de campionat

Vali Lazăr a reuşit două assisturi pentru formaţia sa, Umraniyespor, care s-a impus cu 3-2 în deplasare şi urcă momentan în poziţia de lider a diviziei secunde turceşti.

Fotbalistul în vârstă de 30 de ani şi-a intrat în rol atunci când adversarii conduceau cu 2-1. Introdus pe teren la pauză, românul a pasat decisiv la golurile care au întors scorul în favoarea lui Umraniyespor, formaţie care a reuşit al şaselea succes în această stagiune. Lazăr, care a ajuns la turci în această vară a fost eliminat în prelungirile meciului disputat pe terenul celor de la Fatih Karamguruk.

Afla mai multe despre: lazărturcialiga a douaumraniyespor