VIDEO | Dele Alli, lovit cu o sticlă din tribune. Reacţia genială a mijlocaşului care i-a enervat şi mai tare pe fanii lui Arsenal

Tottenham s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Arsenal şi s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei. Dele Alli a fost omul meciului, din toate punctele de vedere.

Mijlocaşul de 22 de ani a pasat decisiv la reuşita lui Son din minutul 20, apoi, în repriza a doua, a marcat pentru 2-0 şi a asigurat calificarea lui Tottenham în semifinalele Cupei Ligii.

Înfrângerea de pe propriul teren nu le-a picat prea bine fanilor lui Arsenal. Aceştia au aruncat cu o sticlă din tribune şi l-au lovit în cap chiar pe Dele Alli, care se afla la marginea terenului. Iar mijlocaşul lui Spurs n-a rămas dator şi i-a "aprins" pe fanii "tunarilor" şi mai tare. Alli le-a făcut un gest care le-a reamintit că Tottenham conduce cu 2-0.

Afla mai multe despre: tottenhamdele alliarsenallondracupa ligii angliei