VIDEO | Demonstraţie de forţă în cel mai tare amical al verii pentru Răzvan Lucescu. Al Hilal a învins o echipă de Serie A

Răzvan Lucescu continuă să îi surprindă pe şeicii lui Al Hilal. Noua echipă a românului a obţinut un nou succes în perioada de pregătire. Udinese a fost victima vicecampioanei din Arabiei Saudite.

3-2 a fost scorul cu care Al Hilal a învins-o pe Udinese în cel de al doilea meci de pregătire al verii. Partida a fost una extrem de spectaculoasă. Saudiţii au marcat primii prin Al Dawsari. Zece minute mai târziu, italienii au restabilit egalitatea prin Becao.

Echipa lui Răzvan Lucescu a intrat însă cu avantaj la pauză după golul lui Al Dosari. După pauză s-a mai marcat de două ori. Der Avest a egalat din nou pentru Udinese, în timp ce Gomis a stabilit rezultatul final.

În primul amical al verii, Al Hilal a învins-o pe Ilirija Ljubljana cu scorul de 2-0.

Pe 6 august, Al Hilal va juca în deplasare manşa tur a dublei cu Al Ahli din optimile Ligii Campionilor Asiei.

Afla mai multe despre: razvan lucescual hilal