VIDEO | Denis Alibec, reacţie nervoasă după ce a fost schimbat cu Viitorul. Cuvinte grele aruncate de atacant

Astra Giurgiu

Denis Alibec (28 de ani) nu a jucat toate cele 90 de minute în meciul dintre Viitorul şi Astra, disputat joi seară, în direct la Telekom Sport. În momentul în care a fost schimbat, atacantul a avut o reacţie nervoasă şi a aruncat o serie de injurii.

Alibec a fost chemat la schimbare în minutul 86, Begue fiind înlocuitorul pe care Bogdan Andone l-a trimis în teren. Mergând cu lentoare spre marginea terenului, Alibec, cel mai probabil a fost înjurat de câţiva suporteri aflaţi în tribuna stadionului de la Ovidiu.

Ieşit de pe teren, internaţionalul român le-a întors injuriile spectatorilor, câteva dintre ele fiind surprinse şi pe camerele de filmat.

Alibec a fost unul dintre cei mai buni jucători de la Astra în victoria, 1-0, pe terenul celor de la Viitoru. Atacantul i-a pasat decisiv lui Valentin Gheorghe, în minutul 77, atunci când s-a marcat singurul gol al meciului.