VIDEO Denis Draguş s-a bucurat în zadar! VAR-ul i-a anulat un gol după 7 minute

Denis Drăguş (22 de ani) a fost la un pas să facă dubla, aseară, in meciul cu Leuven, scor 2-2.

Denis Draguş s-a bucurat în zadar! VAR-ul i-a anulat un gol după 7 minute

Drăguş nici bine nu s-a bucurat la primul gol marcat in minutul 50, că după trei minute a reuşit dubla. Arbitrii din camera VAR, insă i-au spulberat bucuria, golul fiind marcat din offside. Decizia nu a venit repede, arbitrii s-au consultat timp de 7 minute.

După această infrângere, echipa lui Drăguş a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie şi este pe locul 11 in clasament, cu 14 puncte.

Adversara de ieri, Leuven, este pe locul 16, cu 10 puncte.

• 900.000 de euro este cota lui Drăguş, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.com

Drăguş a inceput bine acest sezon din Belgia. Internaţionalul român are 3 goluri şi două pase decisive in cele 10 meciuri jucate.

Fotbalistul cu două meciuri pentru echipa naţională a semnat cu Standard Liege în 2019, atunci când a plecat de la Viitorul Constanţa în schimbul a 2 milioane de euro. Belgienii l-au împrumutat la Crotone, în sezonul 2020-2021.

Afla mai multe despre: denis dragusgol dragusbelgia