VIDEO | Deplasare cu surprize pentru Rangers la Hibernian! Ce a păţit căpitanul Tavernier

Glasgow Rangers s-a întors cu doar un punct din deplasarea de la Edinburgh, iar Tavernier s-a răfuit cu un fan al gazdelor ajuns pe teren în finalul jocului.

Rangers se bate pentru titlu în Scoţia, dar în ultima etapă echipa lui Steven Gerrard a pierdut două puncte importante în lupta cu Celtic. Protestanţii au remizat pe terenul lui Hibernian, formaţie care se bate pentru un loc în play-off. Deşi a condus cu 1-0 după golul portughezului Candeias, Rangers a fost egalată cu un sfert de oră înainte de final după reuşita elveţianului Kamberi.

Dar faza meciului s-a petrecut în prelungirile partidei după ce gazdele rămăseseră în inferioritate numerică. Un fan al lui Hibernian a coborât din tribune şi a încercat să îl împiedice pe căpitanul oaspeţilor, Tavernier, să repună rapid mingea din tuşă. Fundaşul lui Rangers a încercat să riposteze doar că stewarzii au intervenit rapid şi l-au reţinut pe agresor.

Afla mai multe despre: glasgow rangerstavernierhibernianfan