VIDEO | Deportivo La Coruna a făcut doar egal cu Leganes şi este tot mai aproape de retrogradare. Andone, introdus în minutul 78

La Liga

Deportivo La Coruna a mai făcut un pas spre retrogradere, după semi-eşecul de la Leganes. Cu Florin Andone intrat pe teren abia în minutul 78, oaspeţii au ratat cele mai mari ocazii prin Lucas Perez.

Atacantul împrumutat de la Arsenal nu l-a putut învinge în două rânduri pe Pichu Cuellar şi Depor a ajuns la al doilea zero la zero.

În urma acestui rezultat, cu patru meciuri rămase de jucat, La Coruna rămâne pe locul 18, retrogradabil, cu 28 de puncte, la şase puncte de Levante, de pe locul 17, primul care asigură menţinerea în primul eşalon.

Astăzi de la ora 14:00, Eibar şi Getafe deschid ziua pe Telekom Sport 1, iar de la 17:15 pe Telekom Sport 4 Celta Vigo Vigo primeşte vizita Valenciei.

Afla mai multe despre: primera divisionla ligadeportivo la corunaflorin andone,