VIDEO | Deportivo, mai aproape de revenirea în La Liga! Victorie pentru galicieni în prima manşă a barajului de promovare, 2-0 cu Mallorca

La Liga

Deportivo este la un pas de promovarea în prima ligă spaniolă, după un singur sezon petrecut în al doilea eşalon.

Cartabia a deschis scorul contra celor de la Mallorca. Mijlocaşul a înscris superb din lovitură liberă. Cu cinci minute înaintea pauzei, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică. Pedraza a avut o intrare oribilă asupra lui Bergantinos şi a fost trimis la cabine, deşi arbitrul nu sancţionase iniţial atacul criminal al fotbalistului oaspeţilor.

Deportivo s-a desprins în finalul partidei. Quique a reluat spectaculos pentru 2 la 0, însă reuşita a fost validată doar după o discuţie între central şi asistent pentru că mingea a depăşit cu puţin linia porţii. Returul de la Mallorca se va disputa duminică, în direct pe Telekom Sport 1, de la ora 22:00.

Afla mai multe despre: baraj promovarela ligadeportivomallorca