VIDEO | Dică a povestit ce s-a întâmplat în vestiar şi a explicat de ce l-a schimbat pe Popescu

UEFA Europa League

Nicolae Dică a explicat cum a reuşit să le schimbe atitudinea jucătorilor la pauza meciului cu Lugano, scor 2-1.

"Am făcut o primă repriză foarte slabă. Consider că am intrat relaxaţi, jucătorii au gândit că meciul va fi uşor. Eu i-am avertizat că cei de la Lugano sunt agresivi, fac presing sus. La pauză, le-am dat câteva lucruri tactice pentru a pune presiune, să ţinem mai mult de minge, să stăm mai sus şi aşa s-a întâmplat. Partea pozitivă e că am putut reveni după 0-1.

Pe Man l-am băgat la pauză pentru că e mai ofensiv decât Popescu, el poate să ţină foarte bine de minge, chiar dacă e tânăr.

Le-am cerut jucătorilor să încercăm să scoatem la margine, pentru că adversarii aglomerau pe centru.

Pentru mine nu e surprinzător că Plzen a câştigat cu Beer Sheva. Mă aşteptam, pentru că Plzen e o echipă bună. Cred că ne vom bate în 3 pentru primele două locuri", a declarat Dică la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: nicolae dicăfcsblugano