VIDEO | "Din minutul 60... N-am mai văzut portar să aibă crampe!". Reacţia lui Florin Iacob după ce a închis poarta în meciul cu Dinamo

UTA

Florin Iacob (27 de ani) a închis poarta UTA-ei în meciul cu Dinamo şi arădenii au bătut-o pe Dinamo, în Ştefan cel Mare, şi au obţinut primul succes de la revenirea în Liga 1, iar portarul echipei lui Laszlo Balint a dezvăluit că din minutul 60 a început să aibă crampe.

Omul meciului în meciul Dinamo - UTA 0-1, Florin Iacob a declarat că se bucură pentru succesul obţinut de arădeni, primul după 54 de ani pe terenul alb-roşiilor. Portarul UTA-ei a spus că a fost foate greu să reziste asaltului lui Dinamo şi chiar a avut crampe.

"Ne bucurăm că în seara asta am spart gheaţa în Liga I. După o revenire de 12 ani, UTA a câştigat în Liga I. Ne bucurăm, mă bucur că am adus un aport important echipei şi pe mai departe sper să o ţinem tot aşa. Sincer să vă spun, din minutul 60 n-am mai văzut portar să aibă crampe. Am avut o grămadă de crampe, dar am rezistat asaltului lui Dinamo. Dinamo e o echipă bună, cu jucători de calitate şi am ieşit învingători azi", a spus Florin Iacob, la flash-interviu.

Dinamo - UTA 0-1, în Liga 1

Dinamo a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din Liga I. Arădenii au obţinut prima victoria în actualul sezon al Ligii 1.

Ioan Hora a marcat din penalti, în minutul 42, acordat după un fault al lui Puljic asupra lui Ursu.

Dinamo: Mejias - Gonzalez, Puljic, Grigore, Lopez Blanco - Sorescu (Fabbrini '54), Răuţă (Măgureanu '75), Gol, Camara, Borcea (Borja Valle '30)- Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.
UTA Arad: Iacob - Tomozei, Erico da Silva, Benga, Roumpoulaku - Miculescu (Ursu '23), Neluţ Roşu (Melinte '77), Albu, Denis Rusu - Hora (Klapan '68), Buhăcianu (Rus '78). Antrenor: Laszlo Balint.

Afla mai multe despre: florin iacobutadinamoliga 1