VIDEO | Din nou, Lionel Messi! Argentinianul a marcat un gol superb, iar Barcelona şi-a asigurat primul loc în grupă după victoria de la PSV

FC Barcelona şi-a respectat statutul şi a câştigat şi meciul din deplasarea de la Eindhoven. Catalanii s-au impus cu 2-1 în faţa lui PSV şi şi-au asigurat primul loc în clasamentul Grupei B.

Barcelona e deja calificată de pe primul loc în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Catalanii au tranşat în repriza a doua meciul cu PSV, dar au tremurat înaintea pauzei. Olandezii au lovit de două ori în aceeaşi fază stâlpii porţii lui Ter Stegen.

În actul secund, a ieşit la rampă Messi. Argentinianul a deschis scorul cu o execuţie de senzaţie.

Messi a fost apoi servant la reuşita de 2-0. Pique s-a aflat la finalizare.

Echipa lui van Bommel a marcat şi ea golul de onoare. Luuk de Jong a înscris şi a stabilit scorul final, PSV - Barcelona, 1-2.

Afla mai multe despre: messibarcelonapsveindhoven