VIDEO | Din victorie în victorie! Borussia Dortmund ajunge fără emoţii în 16-imile Cupei Germaniei. Succes în faţa unei echipe de liga a treia

După ce au câştigat Supercupa Germaniei săptămâna trecută, galben-negrii s-au impus în primul tur al competiţiei, 2-0 cu KFC Uerdingen.

Gazdele au rezistat fără gol primit timp de o repriză. Reus a deschis scorul imediat după pauză, apoi Paco Alcacer a stabilit scorul final după ce reuşit încă o lovitură liberă executată perfect. Săptămâna viitoare, echipa lui Lucien Favre va debuta şi în noul sezon al Bundesligii. O va întâlni pe Augsburg, pe propriul stadion.

Afla mai multe despre: cupa germanieiborussia dortmunduerdingen