VIDEO Dinamo a pierdut amicalul cu Galatasaray, dar formaţia lui Uhrin Jr a lăsat o impresie bună. Vezi reuşita lui Adam Nemec

VIDEO  Dinamo a pierdut amicalul cu Galatasaray, dar formaţia lui Uhrin Jr a lăsat o impresie bună. Vezi reuşita lui Adam Nemec

Dinamo București

Dinamo a pierdut amicalul contra lui Galatasaray, scor 1-2.

Chiar dacă a pierdut cel mai tare amical al verii, contra turcilor de la Galata, Dinamo nu a arătat rău. Ba chiar, elevii lui Duşan Uhrin Jr au bifat o prestaţie onorabilă.

Golul formaţiei din Ştefan cel Mare a fost marcat de Adam Nemec, care a punctat printr-o ”scăriţă” din pasa lui Robert Moldoveanu.

În prima repriză, Deian Sorescu a avut două ocazii bune de gol. Pentru Galata, cele două goluri au fost marcate de Aytac Kara, cel care l-a învins pe Eşanu în minutele 37 şi 62, ultima dată din lovitură de la 11 metri.

Dinamo a început în formula: 12. Eşanu – 66. Puljic, 30. Bejan, 27. R. Grigore – 22. Sorescu, 5. Al. Răuţă, 77. Vl. Achim, 3. A. Radu – 98. Mihaiu, 17. Nemec, 31. Fabbrini

În primul amical din cantonamentul de la Bolu, Dinamo a obţinut o victorie clară, 4-1 cu Ankara Keciorengucu.

Afla mai multe despre: dinamo