VIDEO | Dinamo a pierdut partida cu Wisla Plock

Handbal

Dinamo a pierdut partida disputată în deplasare la Wisla Plock, în etapa a şasea a Ligii Campionilor, scor 29-28.

LIVE VIDEO |  Wisla Plock - Dinamo 29-28

Dinamoviştii au făcut un meci bun în Polonia, dar au plătit tribut eliminărilor multiple pe care le-au primit (7 în prima repriză / 9 în total). Makrem Missaoui a făcut un meci mare în poarta dinamoviştilor.

Zulfic 6, Bannour 5, Kuduz 4, Komogorov 3, Şandru 3, Szasz 2, Descat 1, Alouini 1, Negru 1, Gavriloaia 1, Acatrinei 1 au marcat pentru Dinamo.

Meciul cu Ademar Leon, de pe 8 noiembrie (ora 18:00), din Sala Dinamo devine decisiv. Partida se va vedea la Telekom Sport.

TIME OUT Wisla Plock

11-9 Dinamo se apropie din nou de polonezi şi are atacul. Şandru accidentat de un adversar. Avantaj numeric pentru dinamovişti. 11-10, un singur gol le mai desparte pe cele două echipe.

11-7 Patru puncte avans pentru echipa din Polonia

8-6 Alouini eliminat şi el pentru două minute. 9-6 Wisla se duce din nou la trei goluri

8-6 Formaţia Wisla Plock izbuteşte să ţină de scor. Două minute eliminare în tabăra polonezilor

7-4 Polonezii conduc pentru prima oară cu trei goluri avans

4-3 Intervenţie salvatoare a portarului tunisian din poarta lui Dinamo

A început partida!

Dinamo are un an foarte bun în Liga Campionilor. Handbaliştii pregătiţi de Constantin Ştefan conduc Grupa D, cu 8 puncte, urmaţi de Ademar (7p.) şi Wisla Plock (6p.).

Cu o victorie în meciul de sâmbătă, dinamoviştii se pot apropia şi mai mult de obiectivul propus: calificarea în grupele principale ale Champions League.

Dinamo s-a impus în partida tur cu Wisla, scor 24-21.

Afla mai multe despre: handbal - wisla plock - dinamo