VIDEO | Dinamo, egal în al doilea meci de pregătire din Spania, cu Bochum. Sorescu a marcat din lovitură liberă

Dinamo București

Dinamo Bucureşti a jucat sâmbătă cel de-al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Spania. "Câinii" au terminat la egalitate, 2-2, cu VfL Bochum.

Dinamo - Bochum 1-1 (Sorescu 27 / Weilandt 65)

Piscitelli – Moura, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – N'Diaye – Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu – D. Popa au jucat din primul minut pentru echipa antrenată de Dusan Uhrin.

Min. 65: GOL Bochum! Nemţii au egalat după o fază în care au făcut ce au vrut în apărarea dinamovistă.

Minutul 27 GOOOOL Dinamo! Sorescu a înscris din lovitură liberă din marginea careului!

Minutul 1 A început partida.

La trei zile de la eşecul suferit la limită în faţa ultimei clasate din liga a doua germană, "câinii" înfruntă încă o echipă din 2. Bundesliga. Este vorba despre VfL Bochum, care ocupă locul 14 din 18, cu 20 de puncte.

În prima partidă disputată în Spania, VfL Bochum a învins MOL Fehervar, locul 2 în campionatul Ungariei, scor 2-0.

Dinamo a pierdut primul meci din stagiul din Spania, scor 0-1 cu Dynamo Dresda

Formaţia Dinamo a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 1-0, de echipa Dynamo Dresda, într-un meci din cadrul stagiului de pregătire din Spania.

Golul a fost marcat de Patrick Ebert, în minutul 23, din penalti.

Dinamo a început partida în următoarea formulă: Straton– Moura, D. Ciobotariu, M. Popescu, Skovajsa – Răuţă, N'Diaye – Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu – D. Popa. După pauză, au evoluat: Piscitelli – Şerban, Bejan, Grigore, Corbu – Filip, Mrzljak – Mihaiu, Bani, Sin – Perovic.

FC Dinamo are programat următorul meci amical din Spania, sâmbătă, de la ora 17.00, cu Bochum, în direct pe site-ul telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: dinamodinamo bochum