VIDEO | Dinamo este în semifinalele Cupei României. Calificare dramatică, după ce a fost egalată de CSM Bucureşti în ultima secundă

Handbal

Dinamo Bucureşti a învins-o, pe propriul teren, după executarea loviturilor de la 7 metri, pe CSM Bucureşti, în sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin.

Handbaliştii de la Dinamo au încheiat anul în forţă. S-au calificat în Final Four-ul Cupei României, după ce au învins-o pe CSM Bucureşti, cu scorul de 25-24. Au avut însă emoţii: în ultima secundă, CSM a egalat la 22 şi a trimis meciul în prelungiri, la aruncările de la 7 metri. Portarul Saeid a prins din nou o zi mare şi Dinamo va juca în semifinalele Cupei.

Dinamoviştii vor intra în vacanţă, dar se gândesc deja la duelul cu Sporting, din barajul pentru optimile Ligii Campionilor. Prima manşă se va juca în perioada 20-24 februarie, în Portugalia, urmând ca returul să aibă loc o săptămână mai târziu, în sala Dinamo.

Afla mai multe despre: dinamocupa romanieicsm bucurestifinal four