VIDEO | Dinamo Kiev a făcut şi spectacol cu Gent! Golul superb cu călcâiul cu care s-a deschis seara de Champions League

Meciul de calificare al lui Dinamo Kiev, în grupele Champions League, a început perfect. Echipa lui Mircea Lucescu a marcat un gol superb în startul partidei cu Gent.

VIDEO Play-off Liga Campionilor | Dinamo Kiev - Gent, Omonia - Olympiakos şi Ferencvaros - Molde

După ce a câştigat în turul din Belgia cu 2-1, Dinamo Kiev a început bine şi în partida de pe teren propriu. Echipa condusă de Mircea Lucescu a deschis scorul în minutul 9, după o fază cu adevărat de Liga Campionilor.

Faza de atac a lui Dinamo Kiev l-a găsit pe Supriaga în marginea careului advers, iar acesta a întors mingea în faţa porţii lui Roef.

Vitaliy Buyalskyi s-a demarcat perfect şi a trimis mingea cu călcâiul în poartă. Până la finalul primei reprize, Dinamo Kiev a mai marcat prin De Pena, în minutul 26, pentru 2-0.

Afla mai multe despre: dinamo kievgentmircea lucescu