VIDEO | Dinamo obţine o victorie SUPERBĂ în faţa elveţienilor de la Kadetten. ”Dulăii” îşi consolidează prima poziţie în Grupa D

Handbal

Dinamo a câştigat încă un meci în Liga Campionilor. Acasă, cu eleveţienii de la Kadetten şi e aproape calificată în play-off-ul pentru optimile competiţiei. Echipa lui Constantin Ştefan a avut şi patru goluri avans în prima repriză, dar nu a putut conserrva diferenţa, iar la cabine a intrat cu doar un gol avans, 15-14.

A doua repriză a fost extrem de dificilă pentru roş-albi. Saeid nu a mai reuşit paradele cu care ne-a obişnuit, iar elveţienii au egalat şi au trecut şi în avantaj. Ştefan l-a trimis între buturi pe Missauoi care a prins o zi bună. A primit doar 5 goluri, Dinamo a marcat 7 şi a câştigat al 5-lea meci din şapte. E neînvinsă şi e lider în grupa D.

LIVE VIDEO | Dinamo -  Kadetten 27-26 (15-14)

FINAL

UPDATE: Eliminare de două minute în tabăra oaspeţilor, în ultimele momente ale partidei

UPDATE: Dinamoviştii marchează fără probleme, însă oaspeţii revin de fiecare dată şi egalează situaţia în meci

TIME-OUT cerut de antrenorul lui Dinamo, Constantin Ştefan

UPDATE: Discuţia cu Constantin Ştefan le-a prins bine dinamoviştilor. Aceştia au restabilit egaliteatea după o paradă extraordinară a lui Missaoui

TIME-OUT cerut de antrenorul lui Kadetten

UPDATE: Elveţienii se distanţează la două goluri (20-22) Poate ar fi momentul potrivit pentru un TIME-OUT

UPDATE: Kadetten preia din nou conducere (20-21)

UPDATE: Gavriloaia este găsit excelent pe partea dreaptă. Estrema îşi face foarte bine paşii şi îl învinge pe portarul elveţienilor dintr-o poziţie extrem de complicată (18-17)

UPDATE: Elveţienii trec la conducerea jocului (15-16)

UPDATE: Kadetten recuperează mingea după o greşeală a ”dulăilor” în atac şi restabileşte egalitatea (15-15)

UPDATE: S-a reluat partida! Elveţienii ratează primul atac însă nici dinamoviştii nu reşesc să marcheze.

PAUZĂ

UPDATE: Dinamo conduce la un singur gol la pauză (15-14)

UPDATE: Cu două minute înainte de pauză, Kadetten a restabilit egalitatea (13-13)

UPDATE: După o lungă perioadă în care Dinamo a controlat autoritar partida, elveţienii s-au apropiat la un singur gol (12-11)

UPDATE: Deşi au avut dublă eliminare, elveţienii au reuşit să ţină de diferenţa de două goluri (12-10), ba chiar au fost la un pas să se apropie la un singur gol

UPDATE: Elveţienii se apropie la două goluri (10-8)

UPDATE: Kuduz se înalţă şi lansează o ”torpilă” care o duce e Dinamo la patru goluri avans (10-6)

UPDATE: Shebib este angajat foarte bine în flancul drept şi reuşeşte să-l invingă pe portarul elveţienilor (6-3)

UPDATE: ”Dulăii” s-au distanţat la două goluri (3-1), însă elveţienii au revenit rapid şi au restabilit egalitatea (3-3)

UPDATE: Dinamo trece la conducerea meciului (2-1)

UPDATE: A început partida! Primii care au marcat au fost elveţienii. Kuduz a ratat o lovitură de la 7 metri

Dinamo poate face miercuri un pas important către play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor. În meciul tur cu elveţienii de la Kadetten, roş-albii au terminat la egalitate. Acum joacă acasă, în sala Dinamo, iar meciul va fi în direct pe Telekom Sport 3, de la 18.15.

În faţa lui Kadetten, elevii lui Constantin Ştefan vor trebui să îi acorde o atenţie specială lui Gabor Csaszar. Internaţionalul maghiar a marcat 16 goluri în ultimul meci din Champions League.

Afla mai multe despre: handbaldinamom,