VIDEO | Domn' profesor Vintilă loveşte din nou: "Merit nota 4!" Ce notă le-a acordat jucătorilor de la FCSB

Bogdan Vintilă a intrat, din nou, în rolul profesorului la conferinţa de presă de la finalul partidei cu Poli Iaşi, câştigată de FCSB cu 2-1. Victoria "roş-albaştrilor" a venit în al treilea minut de prelungire, datorită golului înscris de Dennis Man.

Întrebat ce notă îşi acordă, la conferinţa de presă, Vintilă a răspuns răspicat: "4", întrebat însă de prestaţia elevilor săi, Vintilă şi-a modificat răspunsul: "Le-aş da nota 9, da".

Totodată, tehnicianul "roş-albaştrilor" a recunoscut că le-a prins bine faptul că nu s-a jucat meciul cu FC Voluntari, programat sâmbăta trecută: "Da, am avut un mic avantaj în privinţa asta, de ce să nu fim corecţi şi să recunoaştem? Şi s-a văzut, că ei la un moment dat aveau probleme şi cârcei. Da, am avut un mic avantaj"

Poli Iaşi - FCSB, scor 1-2, în Liga I. Man a adus victoria în prelungiri

FCSB a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Poli Iaşi, în etapa a XIX-a a Ligii I. Man a adus victoria oaspeţilor, în minutul 90+2. Ieşenii au condus cu 1-0. Au marcat: Andrei Cristea '15 / Tănase '31 (p), Man '90+2.

Afla mai multe despre: bogdan vintilafcsb