VIDEO | Două bijuterii în trei minute! Un galez a adus victoria lui Derby County în prima etapă a noului sezon din Championship

Tom Lawrence are 25 de ani şi a fost eroul berbecilor în partida jucată împotriva uneia dintre retrogradatele stagiunii trecute din Premier League, Huddersfield.

În interval de doar 3 minute galezul a reuşit dubla, suficientă pentru succesul echipei sale cu 2-1. Lawrence a deschis scorul după ce a profitat de o ieşire greşită a portarului lui Huddersfield apoi tot el a înscris cu o super execuţie din marginea careului. Atacantul este de doi ani la Derby şi a mai trecut în carieră pe la mai multe echipei din Insulă. În Premier League are doar 4 prezenţe în tricoul celor de la Manchester United şi Leicester.

Afla mai multe despre: derby countyhuddersfieldtom lawrencechampionship