VIDEO | Două gafe de cascadorii râsului ale portarului Karacsony au decis meciul Stelei cu Academica Clinceni. Gavra a marcat ambele goluri ale ilfovenilor

Steaua

Steaua a pierdut amicalul cu Academica Clinceni, scor 1-2, după două greşeli uriaşe ale lui Mark Karacsony.

Portarul de 17 ani a fost titular în faţa ilfovenilor, iar în minutul 8 a degajat o minge direct în atacantul Academicii, Cristian Gavra, care a marcat cu spatele în poarta goală. Apoi, Karacsony a comis o nouă gafă când a ieşit greşit la o pasă lungă a ilfovenilor.

De intervenţia greşită a tânărului portar au profitat mult mai experimentaţii jucători ai ilfovenilor, Cristian Gavra reuşind "dubla" dintr-un penalty obţinut în urma ieşirii greşite a lui Karacsony.

Steaua a redus din diferenţă prin Enceanu, care a executat perfect o lovitură liberă în minutul 66.

Afla mai multe despre: steaua