VIDEO | Dragoş Grigore e în formă maximă în Bulgaria. Al doilea meci cu gol marcat pentru internaţionalul român

Fundaşul Dragoş Grigore a marcat un gol pentru Ludogoreţ în meciul pierdut vineri cu Cerno More Varna, în deplasare, cu scorul de 2-1, în etapa a 31-a a campionatului Bulgariei.

Internaţionalul român a restabilit egalitatea în minutul 35, cu o lovitură de cap (VIDEO), după ce gazdele au deschis scorul prin Georgi Iliev Rusev, în minutul 20. Acelaşi Rusev a stabilit scorul final, în minutul 52.

Dragoş Grigore a fost integralist, la fel şi fundaşul Cosmin Moţi, în timp ce Adi Popa a fost schimbat în minutul 58. Claudiu Keşeru a intrat şi el pe teren la Ludogoreţ, în minutul 68.

Ludogoreţ rămâne lider în play-off-ul campionatului Bulgariei, cu 70 de puncte, la cinci puncte avans de ŢSKA Sofia, care nu şi-a jucat meciul de etapă. Cerno More Varna este a patra, cu 48 de puncte.

Pentru Dragoş Grigore, acesta este al doilea meci cu gol înscris. Fundaşul în vârstă de 32 de ani a ajuns astfel la trei goluri marcate în tricoul campioanei Bulgariei.

Afla mai multe despre: grigore