VIDEO Dublă decisivă reuşită de Băluţă în Ungaria! A ajuns golgheter la Akademia Puskas

Alexandru Băluţă este pe val. Mijlocaşul a reuşit dubla în meciul dintre Akademia Puşkaş şi Mezokovesd, din etapa 19-a din Ungaria, scor final 2-1.

Băluţă a adus victoria echipei sale în meciul cu Mezokovesd, din etapa 19-a din Ungaria, scor final 2-1. Internaţionalul român a reuşit dubla!

Fostul mijlocaş al Universităţii Craiova a deschis scorul în minutul 15, iar al doilea gol l-a reuşit în minutul 63.

Băluţă are parte de o perioadă bună în Ungaria, unde a devenit şi golgheterul de la Akademia Puskas, cu 6 reuşite în 15 etape. În plus, el are şi 4 pase decisive.

• 700.000 de euro este suma pe care au plătit-o maghiarii Slaviei Praga în schimbul lui Băluţă. El mai are contract cu maghiarii până în iunie 2023.

Puskas Akademia conduce în clasament, cu 40 puncte, urmată de campioana Ferencvarosi TC cu 38 de puncte.

Afla mai multe despre: alexandru valutaakademia puscas