VIDEO | După Barcelona, Athletic Bilbao a eliminat-o şi pe Real Madrid din Cupa Spaniei, Betis a făcut scor la Sociedad. Cum arată tabloul semifinalelor

Athletic Bilbao a trecut şi de Real Madrid şi s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei, scor 1-0, graţie golului marcat de Berenguer, în minutul 89.

Athletic Bilbao a eliminat-o pe FC Barcelona în optimile Cupei Spaniei, iar acum a profitat din nou de avantajul propriului teren şi a produs o altă surpriză. Bascii s-au impus la limită, scor 1-0, în faţa celor de la Real Madrid şi au obţinut calificarea în semifinalele competiţiei.

Intrat în teren imediat după pauză, Berenguer a marcat unicul gol al partidei, în minutul 89, cu o execuţie superbă.

Tot joi, Betis Sevilla s-a calificat şi ea în semifinale, după ce a trecut Real Sociedad, în deplasare, scor 4-0.

Golurile au fost marcate de Juanmi ’12, ’57, Willian Jose ’83 (penalty) şi Ruibal ’87.

Astfel, în semifinale sunt calificate următoarele echipe: Athletic Bilbao, Betis, Rayo Vallecano şi Valencia.

Afla mai multe despre: cupa spaniei