VIDEO | Durere uriaşă pentru Denisa Dedu! A rămas încremenită pe bancă în ultimele minute din România - Japonia 20-37

Handbal

Portarul României, Denisa Dedu, a plecat capul spre finalul meciului de uitat dintre România şi Japonia, scor 20-37, ultimul din grupele principale ale Campionatului Mondial 2019.

România - Japonia 20-37

Japonia a făcut un festival cu goluri în ultima partidă în faţa propriilor suporteri şi a lăsat România pe ultimul loc al grupei, cu zero puncte. Tricolorele au fost conduse din primul minut până la final, iar momentele de descurajare au fost prezente în rândul tricolorelor.

Denisa Dedu a fost una dintre cele mai afectate jucătoare din lotul lui Tomas Ryde. Suedezul a preferat-o pe ea în poartă de-a lungul unei bune perioade de joc, iar golurile primite au lăsat-o fără replică.

În ultimele minute ale meciului, în timp ce se afla pe bancă, Dedu şi-a pus mâna la cap şi a rămas ţintuită.

Afla mai multe despre: denisa deduromania japoniacampionat mondial handbal 2019