VIDEO | E gafa sezonului din fotbalul european! Manchester City a ratat victoria, după un luft incredibil al lui Sterling

Manchester City, liderul autoritar din Premier League, a terminat la egalitate, 1-1, partida disputată în deplasarea de la Burnley, într-o partidă din cadrul etapei a 26-a.

Echipa pregătită de Pep Guardiola a deschis scorul în minutul 22 prin Danilo, apoi, în minutul 71, a ratat şansa de a-şi dubla avantajul. Walker l-a găsit perfect pe Sterling în careu, însă mijlocaşul englez a luftat incredibil dintr-o poziţie excelentă (min 03:26 în VIDEO).

Până la urmă, Burnley a egalat în minutul 82, după golul marcat de Gudmundsson. În urma acestui rezultat, Manchester City rămâne, totuşi, cu un avans de 15 puncte faţă de ocupanta locului secund din Premier League, Manchester United.

Afla mai multe despre: sterlingmanchester cityburnleydanilopep guardiola