VIDEO | E greu să fii fan al lui Dortmund! Al doilea meci în patru zile plin de dramatism pentru lider. Revenire incredibilă a lui Hoffenheim

Bundesliga

După ce a fost eliminată de Werder Bremen din Cupa Germaniei, Borussia Dortmund a pierdut două puncte importante şi în Bundesliga. Echipa lui Lucien Favre a condus-o cu 3-0 pe Hoffenheim, dar a câştigat doar un punct într-un final de coşmar pentru galben-negrii.

Sancho şi Gotze au marcat golurile primei reprize. După pauză, Guerreiro a punctat şi el, după o combinaţie senzaţională a galben negrilor. Sancho a ratat o şansă imensă de 4-0 şi avea să regrete. Hoffenheim a revenit senzaţional şi a punctat de trei ori în 12 minute. Belfodil de două ori şi Kaderabek au punctat pentru echipa aflată pe locul 9 în Bundesliga.

O altă echipă cu pretenţii la Liga Campionilor, a remizat de asemenea pe teren propriu. Leipzig a asediat poarta lui Frankfurt, dar nu a reuşit să marcheze. Sabitzer a ratat cea mai mare şansă a gazdelor, care rămân pe poziţia a patra în Bundesliga.

Afla mai multe despre: dortmundhoffenheimleipzigfrankfurt