VIDEO | Egal între Chindia şi Sepsi, pe "Ilie Oană". Oaspeţii au avut ocaziile mai mari de gol

Chindia Târgovişte şi OSK Sepsi Sfântu Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, astăzi, într-o partidă din etapa a doua a play-out-ului. Scorul a fost deschis de gazde, prin Diallo, în minutul 27. Egalitatea a fost restabilită în al doilea minut al reprizei secunde, cu noroc, prin Istvan Fulop.

VIDEO | Chindia - Sepsi 1-1 (Diallo 27/ I.Fulop 47)

Min. 78: Dangubic, blocat în ultima instanţă de un fundaş de la Sepsi.

Min. 48: Sepsi, aproape să preia avantajul pe tabelă. Şutul lui Diaz a trecut peste poarta lui Moldovan.

Min. 47: GOOOLLL SEPSI! Istvan Fulop marchează cu mult noroc. Şutul său a fost deviat în poartă de un aparător al Chindiei.

Pauză la Ploieşti!

Min. 36: Din nou aproape de egalare Sepsi! Dumiter a profitat de o gafă a apărării adverse, însă nu l-a putut învinge pe Moldovan, în duel direct.

Min. 29: Ocazie bună de egalare pentru Sepsi! Moldovan are o intervenţie fantastică în faţa lui Bouhenna.

Min. 27: GOOOLLL CHINDIA! Andrei Şerban centrează, iar Diallo reia cu capul perfect, în dreapta portarului!

Min. 16: Nicolae Carnat, foarte aproape să deschidă scorul pentru Sepsi. Lovitura sa de cap a trecut pe lângă poarta lui Moldovan.

Min. 7: Ocazie bună de gol pentru Chindia, însă şutul lui Barbu a fost respins în corner de Niczuly.

Plouă serios la Ploieşti!

Chindia: D.Moldovan - Martac, Piţian, Diallo, Corbu - Yameogo, Raţă, Bic, Şerban - Barbu, Berisha.
Rezerve: Popescu, Benga, Florea, Dangubic, Dumitraşcu, Novac, Atănase.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ştefan - Vaşvari, I.Fulop, Kovacs, Diaz - Carnat, Dumiter.
Rezerve: Achahbar, Celea, Fejer, L.Fulop, Gal-Andrezly, Karanovic, Ştefănescu.
Antrenor: Leo Grozavu.

Chindia a început cum nu se putea mai rău play-out-ul. Elevii lui Viorel Moldovan au pierdut cu Hermannstadt, 0-1 şi au căzut pe locul de baraj, cu 13 puncte. Drept urmare, galeria nou-promovatei au cerut "mai multă implicare şi mai puţine critici pe internet". De asemenea, la meciul de la Ploieşti, femeile vor avea accesul gratuit.

Nici Sepsi nu a început foarte bine play-out-ul. Au terminat la egalitate, pe teren propriu, 1-1 cu Poli Iaşi, dar nu au emoţii cu privire la retrogradare, cel puţin în acest moment.

În cele două meciuri din campionatul regulat, Sepsi a luat patru puncte. În tur, la Ploieşti, a fost 0-0, în timp ce la Sfântu Gheorghe, Sepsi a câştigat 3-1.

Afla mai multe despre: chindiasepsiliga 1