VIDEO | Egalitate între Silviu Lung Jr. şi Cristi Săpunaru, în campionatul Turciei. Supergol primit de portarul român

Sâmbătă seară, într-o partidă din etapa a V-a a Campionatului Turciei, Kayserispor şi Denizlispor, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un duel al românilor, Silviu Lung Jr, respectiv Cristi Săpunaru.

Silviu Lung Jr (Kayserispor) a primit un supergol din partea colegului lui Săpunaru, polonezul Radoslaw Murawski (Denizlispor), în minutul 74. Mingea s-a oprit în vinclul porţii fostului portar al celor de la Astra Giurgiu. Scorul a fost deschis de brazilianul Pedro Henrique, în minutul 13. În ultimul minut al primei reprize, Cristi Săpunaru a primit un cartonaş galben.

În campionat, Săpunaru şi Denizlispor se află pe locul 3, cu 8 puncte, în timp ce Kayserispor se află pe 17, penultimul, cu 3 puncte.