VIDEO | "El Pistolero". Luis Suarez a "muşcat" la primul meci de la revenirea la Nacional. Cum a marcat

Campionate

Luis Suarez (35 de ani), atacantul revenit la Nacional, a înscris sâmbătă primul gol după ce s-a întors în Uruguay. Suarez a marcat pentru Nacional Montevideo în confruntarea cu Rentistas

Luis Suarez a înscris al treilea gol al echipei Nacional în victoria obţinută cu CA Rentistas, sâmbătă, în campionatul din Uruguay, scor 3-0 (2-0).

Suarez a intrat pe teren la începutul reprizei secunde şi a marcat în minutul 58.

Golurile meciului au fost reuşite de Jose Luis Rodriguez (min. 2), Ignacio Ramirez (min. 41) şi Luis Suarez (min. 58).

Luis Suarez a revenit să evolueze pentru un club din Uruguay după 16 ani petrecuţi în Europa, la FC Groningen, Ajax Amsterdam, FC Liverpool, FC Barcelona şi Atletico Madrid.

Afla mai multe despre: luis suarezvideogol nacional montevideo