VIDEO Emoţii mari pentru Borussia Dortmund! Haaland s-a accidentat şi a fost schimbat în Der Klassiker

Borussia Dortmund

Norvegianul minune al Borussiei Dortmund, Erling Braut Haaland, s-a accidentat şi a fost schimbat în derby-ul cu FC Bayern Munchen.

Nu doar rezultatul înregistrat în minutul 70 al meciului cu Bayern Munchen i-a întristat pe fanii Borussiei. La scorul de 0-1, super atacantul lui Favre, Erling Braut Haaland, a solicitat schimbare!

Haaland a fost înlocuit in minutul 72 de antrenorul său cu Reyna, iar în momentul schimbării, primele semne indicau o posibilă întindere musculară. Presa din Germania scrie că accidentarea nu este atât de serioasă, dar de teama unei rupturi musculare, Lucien Favre şi Erling Haaland au decis, de comun acord, să nu rişte.

Norvegianul Erling Haaland este marea revelaţie din Europa. Cotat la 72 de milioane de euro, masivul atacant de 1.94 m are 41 de goluri în actuala stagiune şi zece pase decisive. În Bundesliga, Haaland marcase deja de 10 ori în 10 meciuri pentru Borussia Dortmund.

Afla mai multe despre: erling braut haaland