VIDEO | Emoţii mari pentru Şumudică în Cupa Turciei. Ce a făcut Kayserispor cu o echipă din liga a treia

Kayserispor a reuşit o nouă victorie, de această dată în optimile Cupei Turciei. Echipa lui Marius Şumudică s-a impus cu 3-2 în faţa celor de la Eyupspor - o echipă care se află pe locul 16 - din 18 - în liga a treia din Turcia. Returul se va juca pe 12 decembrie.

Kayserispor a avut ceva emoţii în faţa unei echipe care se bate la retrogadare în liga a treia din Turcia. Echipa lui Marius Şumudică s-a impus cu 3-2, după ce a condus cu 1-0, 2-1 şi 3-1. Pentru Kayerispor au marcat Mendes (42, 79) şi Turuc (pen. 66), în timp ce golurile oaspeţilor au fost semnate de Tosun (61) şi Arslan.

Lung jr şi Boldrin au jucat încă din primul minut pentru Kayserispor, în timp ce Săpunaru a intrat la pauză. Returul se va juca pe 12 decembrie, pe terenul lui Eyupspor.

Afla mai multe despre: marius sumudicakayserisporcupa turciei