VIDEO | Epic FAIL :)) Portarul de 16 ani al lui Rennes s-a bucurat ca un nebun după ce echipa sa a ratat penalty în meciul cu CFR Cluj

UEFA Europa League

Portarul echipei Rennes, Pepe Bonet, a avut o reacţie amuzantă, după ce colegul său M'Baye Niang a ratat un penalty în meciul cu CFR Cluj, în minutul 27, la scorul de 1-0 pentru ardeleni.

Goalkeeper-ul congolez, intrat pe teren în minutul 7, după eliminarea titularului Edouard Mendy, a preferat să nu se uite la penalty-ul executat de M'Baye Niang. Puştiul de 16 ani a stat cu spatele la poarta lui Arlauskis şi a crezut că Niang a înscris, izbucnind de fericire. Când s-a întors, însă, Bonet a rămas cu gura căscată, văzând că Niang a ratat penalty-ul.

La 16 ani şi 254 de zile, congolezul este cel mai tânăr portar din istoria Europa League. El a fost introdus în locul lui Edouard Mendy, care l-a faultat pe Lacina Traore, în minutul 5, la marginea propriului careu de 16 metri.

Afla mai multe despre: portar