VIDEO | Esbjerg - CSM Bucureşti 22-21. Jucătoarele lui Adi Vasile pierd în ultimele secunde

Handbal

Esbjerg - CSM Bucureşti e în direct pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro, în grupele Ligii Campionilor, de la 15:00.

VIDEO | Esbjerg - CSM Bucureşti 22-21

Min 60. CSM ia gol la ultima fază şi pierde, scor 22-21.

Min 59. 21-21 scorul, în ultimul minut.

Min 58. CSM-ul tremură pe final de meci, conducând 21-20.

Min 55. Super revenire reuşită de CSM! Româncele conduc cu 20-18.

Min 52. Omoregie egalează pentru CSM, cu o aruncare puternică.

Min 49. Româncele mai pierd teren, iar scorul ajunge la 18-16, după o lovitură de la 7m.

Min 42. Esbjerg recuperează şi preia avantajul, scor 17-16.

Min 37. Cristina Neagu aduce CSM-ul în avantaj cu primul său gol din această partidă.

Min 35. CSM egalează de la 7m.

Min. 32 Tot CSM Bucureşti marchează şi reduce diferenţa la un singur gol, scor 12-13.

Min. 30 Carmen Martin înscrie primul gol al reprizei secunde, de pe extermă.

Min. 30 Pauză! Esbjerg înscrie la ultima fază a reprizei şi intră în avantaj la pauză, scor 13-10.

Min. 23 Echipa gazdă se duce, din nou, la trei goluri, scor 9-6.

Min. 22 Meci cu multe greşeli şi intervenţii decisive ale portarilor. Ramusovic aruncă puternic şi înscrie. Esbjerg - CSM Bucureşti 8-6.

Min. 15 Carmen Martin trimite cu boltă de la 7 metri şi CSM revine la un gol în spatele adversarei.

Min. 13 Danezele se distanţează la două goluri. Esbjerg - CSM Bucureşti 5-3.

Min. 8 CSM trece pe lângă 3-3, după ce Neagu a ratat de la 7 metri.

Min. 5 Broch înscrie de pe pivot pentru CSM. Esbjerg conduce cu 3-2.

Min. 3 Omoregie marchează primul gol al CSM-ului în grupele Ligii Campionilor şi egalează situaţia pe tabelă. 1-1!

Min. 1 A început meciul din Danemarca, primul din actuala ediţie a Champions League pentru ambele echipe!

"Tigroaicele" îşi încep aventura din grupa din Liga Campionilor în Danemarca. Meciurile se vor juca în grupe în sistemul fiecare cu fiecare, iar după 14 etape, primele două clasate se vor califica direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6 vor juca faza eliminatorie play-off.

CSM Bucureşti şi-a aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, în urma tragerii la sorţi care a avut loc în iulie.

CSM Bucureşti va evolua în grupa A a competiţiei. Deţinătoarea trofeului, Vipers, va juca în cealaltă grupă, B.

Componenţa celor două grupe este următoarea

• Grupa A: Brest Bretagne Handball (Franţa), Ferencvaros (Ungaria), Buducnost BEMAX (Muntenegru), CSM Bucureşti (România), BV Borussia 09 Dortmund (Germania), Rostov-Don (Rusia), Team Esbjerg (Danemarca), Podravka Vegeta (Croaţia)
  • Grupa B: ŢSKA (Rusia), Vipers Kristiansand (Norvegia, deţinătoarea trofeului), RK Krim Mercator (Slovenia), Odense Handbold (Danemarca), Gyori Audi ETO KC (Ungaria), Metz Handball (Franţa), Kastamonu Belediyesi GSK (Turcia), IK Savehof (Suedia)

Afla mai multe despre: csm bucureştiesbjergliga campionilor